ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ

Το Νομικό Πρόσωπο του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού,με την επωνυμία«ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΜΕΡΙΜΝΑ & ΑΛΛΗΛΗΓΓΥΗ,ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ»,σας ενημερώνει ότι ξεκινούν οι εγγραφές και οι Επανεγγραφές στους ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ Ιστιαίας και Λουτρών Αιδηψού,για το σχολικό έτος 2017-2018,από τη Δευτέρα 15 Μαϊου 2017 έως και Παρασκευή 9 Ιουνίου 2017.
Οι αιτήσεις θα υποβληθούν στα γραφεία του Νομικού Προσώπου που εδρεύει στο κτίριο «Γκέσση» 3ος όροφος (κεντρική πλατεία Ιστιαίας).
Τα πρώτα αποτελέσματα των πινάκων αξιολόγησης και μοριοδότητησης θα ανακοινωθούν στις 23-6-2017,οι ενστάσεις επί αυτών θα υποβληθούν από 26-6-2017 έως 30-6-2017 και τα τελικά αποτελέσματα ,μετά τις ενστάσεις θα ανακοινωθούν στις 3-7-2017.
Σημειώνεται ότι τα οριστικά αποτελέσματα των εγγραφών–επανεγγραφών θα ανακοινωθούν μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ΕΣΠΑ.
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα απαραίτητα δικαιολογητικά,τα έντυπα και τη μοριοδότηση, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν στην ιστοσελίδα του Δήμου Ιστιαίας–Αιδηψού:
(http://www.dimosistiaiasaidipsou.net),ή να επικοινωνούν με την Διεύθυνση του Ν.Π.Δ.Δ. και συγκεκριμένα με την Προϊσταμένη Διεύθυνσης κυρία Κόκορη Σπυριδούλα στο τηλέφωνο:2226351214.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ του ΝΠΔΔ
Τσάντζαλος Αθανάσιος