Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής 23.03.2015

Σας καλούμε σε συνεδρίαση Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ιστιαίας – Αιδηψού, η οποία θα γίνει στο Δημαρχείο Ιστιαίας – Αιδηψού, στην Ιστιαία, στις 23 του μηνός Μαρτίου 2015 ημέρα Δευτέρα και ώρα 13.00, με θέματα ημερήσιας διάταξης :
1.-΄Εγκριση διάθεσης ψήφισης πιστώσεων για την πληρωμή λειτουργικών και επενδυτικών δαπανών
προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2015.
2.-΄Εγκριση διάθεσης πίστωσης για την παροχή υπηρεσίας με τίτλο: ΄΄Εργασίες λειτουργίας και συντήρησης της Ε.Ε.Λ. και των αντλιοστασίων Α2 και Α3 του αποχετευτικού της Δημοτικής Κοινότητας Αιδηψού΄΄.
3.-Εισήγηση προς το Δημοτικό Συμβούλιο για Προγραμματισμό πληρωμής δαπανών.
4.-Ανάκληση της υπ’ αριθμ.29/2015 Α.Ο.Ε. και λήψη νέας απόφασης με θέμα:΄΄Σύνταξη σχεδίου τροποποίησης προϋπολογισμού έτους 2015΄΄.
5.-Σύνταξη σχεδίου τροποποίησης προϋπολογισμού έτους 2015.
6.-Καθορισμός ωρών εργασίας εκχιονισμού Τοπικών Κοινοτήτων Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού(σχετ.η 26/2015
Α.Ο.Ε.).
7.-Επί του με αρ.πρωτ.3087/17-3-2015 Πρακτικού της Επιτροπής Διαγωνισμού, σχετικά με την ένσταση του κ.Θεοδώρου Αθ.Ρουμελιώτη, κατά της απόφασης με αρ.πρωτ.2908/6-3-2015 της Επιτροπής Διαγωνισμού, για την προμήθεια λαμπτήρων και ηλεκτρολογικού υλικού για το έτος 2015.
8.-Ορισμός Επιτροπής Διενέργειας Διαγωνισμού – Αξιολόγησης Προσφορών και αξιολόγησης ενστάσεων για την εργασία για : ΄΄α)Παραγωγή εκτύπωση – εμφακέλωση και αποστολή των λογαριασμών ύδρευσης του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού, β)αποστολή της επιστολικής αλληλογραφίας του Δήμου και γ)αποστολή αλληλογραφίας μέσω υπηρεσιών ταχυμεταφοράς (courier) ΄΄, μετά από διαδικασία κλήρωσης, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 26 του Ν. 4024/2011.
9.-Eπί της υπ΄αριθμ.183/2014 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοδικείου Χαλκίδας, σχετικά με δικαστική υπόθεση Δήμου & κ.κ.Ιωάννη και Ειρήνης Γκέκα.
10.-Επί της υπ’ αριθμ.116/2014 απόφασης του Ειρηνοδικείου Ιστιαίας, σχετικά με δικαστική υπόθεση Δήμου & κ.Δημητρίου Λιλή του Γεωργίου.
11.-Αντάλλαγμα χρήσης και εκμετάλλευσης της ακίνητης περιουσίας(Οικόπεδα παραλίας Ν.Πύργου).
12.-Κατάρτιση όρων και σύνταξη διακήρυξης διαγωνισμού Προμήθειας Ανταλλακτικών, Ελαστικών, Συντήρηση – Επισκευή Οχημάτων & Μηχανημάτων έργου του Δήμου για το έτος 2015.
13.-Περί έγκρισης τεχνικών προδιαγραφών και κατάρτισης όρων διακήρυξης για την εκτέλεση παροχής υπηρεσιών για : ΄΄α).Παραγωγή εκτύπωση – εμφακέλωση και αποστολή των λογαριασμών ύδρευσης του Δήμου Ιστιαίας-Αιδηψού, β)αποστολή της επιστολικής αλληλογραφίας του Δήμου και γ) αποστολή αλληλογραφίας μέσω υπηρεσιών ταχυμεταφοράς (courier)΄΄.
Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το άρθρο 75, παρ.2, του Ν.3852/10, αν απουσιάζουν ή κωλύονται τακτικά μέλη, καλούνται τα αναπληρωματικά με τη σειρά της εκλογής τους.

Η Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής
Δήμαρχος Ιστιαίας-Αιδηψού